Kampanie medialne

Kampania „Czyste Powietrze” 2023

Kampania „Czyste Powietrze” 2023 jest kontynuacją dotychczasowych działań promujących kompleksową termomodernizację domów wraz z wymianą źródła ciepła.

Kampania skupia się na promowaniu efektywności energetycznej – oszczędności energii. W związku z powyższym wiodącym tematem kampanii promującej program Czyste Powietrze jest podkreślenie korzyści wynikających z termomodernizacji budynku wraz z wymianą źródła ciepła.

Kontynuacja działań medialnych i informacyjnych oparta została na spotach TV i  radiowych, na felietonach – tzw. serial dobrych praktyk, emitowanych w TV regionalnych oraz w Internecie, prezentujący rzeczywistych beneficjentów programu „Czyste Powietrze”, którzy wymienili źródło ciepła na paliwo stałe na nowe i efektywne oraz zrealizowali prace służące dociepleniu budynku mieszkalnego.

Kampania opiera się również na działaniach w prasie oraz działaniach typu outdoor.

Poniżej prezentujemy wybrane produkty kampanii:

Cykl wywiadów i felietonów w programie Pytanie na Śniadanie w TVP 2

Czyste Powietrze – kolejny felieton w programie Pytanie na Śniadanie w TVP 2.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/70520110/jak-zadbac-o-czyste-powietrze

Jak zadbać o czyste powietrze? – kolejny felieton w programie Pytanie na Śniadanie w TVP 2, tym razem program „Czyste Powietrze” w m. Ełk

ttps://hpytanienasniadanie.tvp.pl/70520110/jak-zadbac-o-czyste-powietrze

Program „Czyste Powietrze” – kto może z niego skorzystać? Rozmowa o Programie Priorytetowym Czyste Powietrze w Pytaniu na Śniadanie TVP 2 z Panem Piotrem Drzyżdżykiem – Doradcą Energetycznym w Gminie Skawina.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/69851469/program-czyste-powietrze

Jak mieszkańcy Nysy dbają o ekologię?

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/69225917/jak-mieszkancy-nysy-dbaja-o-ekologie

Rozmowa o Programie Priorytetowym Czyste Powietrze w Pytaniu na Śniadanie TVP 2 z Panem Marcinem Gregorowiczem – Doradcą Energetycznym WFOŚiGW w Gdańsku.

http://download.brtvp.pl/sponsoring/tvp2_pytanie_na_sniadanie_13_03_2023_NFOS.mp4

„Program Czyste Powietrze – to się po prostu opłaca” – spotkanie w Wąchocku

https://kielce.tvp.pl/66536338/soltysi-ambasadorami-programu-czyste-powietrze-by-dotarl-nawet-do-najmniejszych-miejscowosci

Jak obniżyć rachunki za ogrzewanie? – spotkanie z Doradcą NFOŚiGW Antoniną Kaniszewską.

https://pytanienasniadanie.tvp.pl/65939726/jak-obnizyc-rachunki-za-ogrzewanie

Kampania „Czyste Powietrze” 2022

Kampania „Czyste Powietrze” 2022 powstała z myślą o promowaniu kompleksowej termomodernizacji domów wraz z wymianą pieca.

Jej głównym celem jest zachęcenie mieszkańców Polski, w szczególności właścicieli domów jednorodzinnych, którzy potrzebują poprawić efektywność energetyczną swojego budynku, do skorzystania z dofinansowania.

Kampania ma charakter nie tylko edukacyjno – informacyjny, ale i motywujący. Zależy nam na tym, aby mieszkańcy domów jednorodzinnych byli na bieżąco zapoznawani z możliwościami, jakie daje im program „Czyste Powietrze” oraz praktycznymi korzyściami wynikającymi z dociepleniem budynku i wymianą starego, nieefektywnego pieca. Bardzo ważnym dla nas aspektem jest możliwość promowania postaw prośrodowiskowych i działań zmierzających do ograniczenia emisji zanieczyszczeń́ do atmosfery.

Poniżej prezentujemy wybrane produkty kampanii:

„Dbamy o czyste powietrze”

„Dbamy o czyste powietrze” to projekt w ramach kampanii edukacyjnej 2022 r., który zachęca do skorzystania z dofinansowania na wymianę źródeł ciepła i termomodernizację budynków w programie „Czyste Powietrze”.

Możemy zadbać o naszych najbliższych, korzystając z pomocy gminnego punktu konsultacyjno-informacyjnego -programu „Czyste Powietrze”.

Twarzą projektu została znana i lubiana aktorka teatralna i filmowa – Hanna Śleszyńska.

„Dbamy o Czyste Powietrze” to projekt realizowany przez Fundację 8 Kobiet.

„Dla dobrej, sąsiedzkiej atmosfery Ty też porozmawiaj o Czystym Powietrzu”

Porozmawiajmy o  termomodernizacji i wymianie źródła ciepła.

Dzięki dotacji szybko i skutecznie poprawisz jakość powietrza, którym oddychają Twoi bliscy wskazuje Fundacja Czyste Powietrze.

Kampania zachęca do wzajemnego wsparcia i dzielenia się doświadczeniem i dobrymi praktykami w celu uzyskania dotacji i zatrzymaniu ciepła w domu.

„Dla dobrego Klimatu” to projekt realizowany przez Fundację Czyste Powietrze.

Oferta bankowa w programie „Czyste Powietrze” – Kredyt Czyste Powietrze – spot radiowy BGK 2022

Wspólna akcja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz branżowego portalu WysokieNapiecie.pl na temat dobrych praktyk wybranych miejscowości, gdzie walka ze smogiem nabrała realnego kształtu.

Od lipca 2021r. – termomodernizację budynku z wymianą starego pieca  można zrealizować przy wsparciu banków zaangażowanych w program „Czyste Powietrze”. Oferty Kredytu Czyste Powietrze dostępne są  w zakładce https://czystepowietrze.gov.pl/zloz-wniosek-w-banku/.

Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) prowadzi komunikację swojej oferty gwarancyjnej dla kredytów bankowych ze wsparciem finansowym NFOŚiGW.

Gwarancja Czyste Powietrze BGK zabezpiecza kredyt na wymianę źródła ciepła lub termomodernizację domu jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą na warunkach programu priorytetowego Czyste Powietrze realizowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Dzięki współpracy BGK z bankami kredytującymi zabezpieczenie gwarancją kredytu odbywa się jednocześnie z jego uzyskaniem, jest wygodne, oszczędza czas i zmniejsza koszt jego otrzymania.

W ramach kampanii BGK przewidziano  między innymi: emisję spotów radiowych oraz  specjalnych animacji na ekranach w kolejach regionalnych, a także artykuły prasowe i liczne działania w Internecie.

Czyste Powietrze – zdrowy wybór. Twój wybór!

Konieczność poprawy jakości powietrza to dziś wyzwanie cywilizacyjne. Wszyscy, niezależnie od wieku czy poglądów, oddychamy tym samym powietrzem i każdy z nas powinien dbać o to by spełniało ono określone normy. Nowa kampania informacyjno-edukacyjna „Czyste Powietrze – zdrowy wybór. Twój wybór!” – zachęcając Polaków do korzystania z dotacyjnego programu „Czyste Powietrze” – odpowiada na to wyzwanie.

Ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna realizowana jest wspólnie przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Stowarzyszenie Program Czysta Polska.

W ramach kampanii przewidziano emisję spotów telewizyjnych i radiowych oraz liczne działania edukacyjne skierowane m.in. do jednostek samorządu terytorialnego, pracowników gmin oraz ekspertów ds. termomodernizacji.

Czyste powietrze w mojej gminie

Wspólna akcja Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz branżowego portalu WysokieNapiecie.pl na temat dobrych praktyk wybranych miejscowości, gdzie walka ze smogiem nabrała realnego kształtu.

W cyklu publikacji (VII-X 2020 r.) głos zabierają ludzie, którzy w mniejszych miastach i miasteczkach borykają się z problemem zanieczyszczonego powietrza i chcą to zmienić. Poznajcie z nami te historie:

Bez samorządów nie będzie czystego powietrza

W Skawinie zimą nieba nie widać

Ekosłupek w szkole czyli jak gminy walczą ze smogiem

W Miechowie walczą ze smogiem i szukają pieniędzy

Wyższe dotacje w „Czystym Powietrzu”. Gminy mogą dostać 100 zł za wniosek

Perła księżnej Daisy walczy ze smogiem

Dzieci z Rybnika mają węgiel we krwi. Dosłownie

Walka ze smogiem to walka o serca i umysły mieszkańców

Zadbaj o swój kawałek nieba

„Zadbaj o swój kawałek nieba” – to hasło przewodnie kampanii społecznej Ministerstwa Klimatu na rzecz poprawy jakości powietrza w Polsce pn. „Czyste Powietrze – zdrowy wybór!” . Ma ona nie tylko wyjaśniać przyczyny powstawania zjawiska smogu, ale przede wszystkim zachęcać Polaków do podejmowania działań, które służą zmniejszeniu emisji szkodliwych zanieczyszczeń do powietrza. Powietrza, od którego zależą nasze zdrowie i stan środowiska.

Za nieodpowiednią jakość powietrza w naszym kraju odpowiada przede wszystkim ogrzewanie domów jednorodzinnych słabej jakości paliwem w przestarzałych domowych piecach. Dlatego poprzez kampanię zachęcamy Polaków zarówno do wymiany źródeł ciepła na te bardziej ekologiczne, jak i do ocieplenia domów. Przypominamy też, jak uzyskać wsparcie na realizację tych działań z Programu Czyste Powietrze. Dzięki tym działaniom mamy nie tylko szansę oddychać w przyszłości czystszym, zdrowszym powietrzem, ale także na oszczędności w domowym budżecie.

W ramach kampanii emitowane są również spoty i audycje radiowe dla dzieci. Powstała też strona internetowa, na której znalazły się m.in. informacje na temat przyczyn złej jakości powietrza i jego wpływu na nasze zdrowie, a także najważniejsze zasady dotyczące Programu „Czyste Powietrze”.

Scroll to Top